Cercavila de la faràndula olotina

Lloc: Hospici

Dia: 7

Hora: 17:45

Concentració de les bandes de la Tamborrada

Lloc: Plaça del Carme --> Firalet

Dia: 7

Hora: 19:45

Cant de la salve i ofrena floral

Lloc: Santuari del Tura

Dia: 7

Hora: 20:00

Pregó

Lloc: Ajuntament

Dia: 7

Hora: 21:00

Esclat del Volcanet

Lloc: Firalet

Dia: 7

Hora: 21:30

Tamborrada

Lloc: Firalet

Dia: 7

Hora: 21:45

Cercavila i ball del Porc i el Xai

Lloc: Firalet --> Plaça Campdenmàs

Dia: 7

Hora: 21:45

Pregó alternatiu

Lloc: Plaça Cinema Colón

Dia: 7

Hora: 22:00

Espectacle de dansa catalana

Lloc: Plaça Major

Dia: 7

Hora: 22:00

Balls de saló - Duet Giravolt

Lloc: El Torín

Dia: 7

Hora: 22:00

Havaneres - Llops de Mar

Lloc: Claustres del Carme

Dia: 7

Hora: 22:30

Mabel Flores

Lloc: Plaça Cinema Colón

Dia: 7

Hora: 22:30

Hora de Joglar

Lloc: Firal

Dia: 7

Hora: 22:30

Roko Banana

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 7

Hora: 23:30

William Taylor & Co

Lloc: Plaça Major

Dia: 7

Hora: 0:00

Eonian Elektrotxaranga

Lloc: Plaça Cinema Colón

Dia: 7

Hora: 0:30

Txarango

Lloc: Firal

Dia: 7

Hora: 0:30

Miqui Puig DJ

Lloc: Plaça Major

Dia: 7

Hora: 1:30

The Seventies

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 7

Hora: 1:30

The Jukebox

Lloc: Firal

Dia: 7

Hora: 2:30

DJ Txeko & Snai

Lloc: Firal

Dia: 7

Hora: 4:30

Missa

Lloc: Santuari del Tura

Dia: 8

Hora: 8:30

Concurs de pesca juvenil

Lloc: Prat dels Tossols

Dia: 8

Hora: 9:00

Missa solemne concelebrada i processó amb la Verge del Tura

Lloc: Santuari del Tura

Dia: 8

Hora: 10:00

Supercopa de Catalunya de Rugbi: UE Santboiana-FC Barcelona

Lloc: Parc Atlètic Tossols

Dia: 8

Hora: 12:00

Ball i cercavila dels gegants, nans i cavallets

Lloc: Plaça Major

Dia: 8

Hora: 12:00

Missa

Lloc: Santuari del Tura

Dia: 8

Hora: 12:30

XII Torneig de Rugby XV Ciutat d'Olot

Lloc: Parc Atlètic Tossols

Dia: 8

Hora: 16:00

4t Campionat Popular d'Escacs Festes del Tura

Lloc: Local del Club Escacs Olot

Dia: 8

Hora: 16:00

Partit de futbol de segona B: UE Olot-Atlètic Llevant

Lloc: Estadi Municipal

Dia: 8

Hora: 17:00

Farandula't: taller de construcció d'elements de la faràndula

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 8

Hora: 17:00

Havaneres - L'Empordanet

Lloc: Residència Montsacopa

Dia: 8

Hora: 17:00

Concentració de les carrosses participants a la Batalla de les Flors

Lloc: Carrer Clossells

Dia: 8

Hora: 17:00

Diada castellera de les Festes del Tura

Lloc: Plaça Esteve Ferrer

Dia: 8

Hora: 17:30

Inauguració de l'exposició sobre Josep Berga i Boada

Lloc: Museu de la Garrotxa

Dia: 8

Hora: 18:00

Farandula't: taller de construcció d'elements de la faràndula

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 8

Hora: 18:30

‘Masterclass’ de Zumba

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 8

Hora: 18:30

Rosari i missa

Lloc: Santuari del Tura

Dia: 8

Hora: 19:00

Sardanes

Lloc: Firal

Dia: 8

Hora: 19:00

Clown Superpachucho

Lloc: Plaça Cinema Colón

Dia: 8

Hora: 19:30

Concert a banda - Bufant Fort Street Band

Lloc: Plaça Esteve Ferrer

Dia: 8

Hora: 19:30

Concurs d'estibar caixes - ANUL·LAT!

Lloc: Puig del Roser

Dia: 8

Hora: 20:00

Batalla de les Flors

Lloc: Plaça Clarà

Dia: 8

Hora: 20:00

‘Encierru’ de marrans

Lloc: Davant de Sant Esteve

Dia: 8

Hora: 20:00

Ball del Porc i el Xai

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 8

Hora: 20:20

Balls de saló - Ostres Ostres

Lloc: El Torín

Dia: 8

Hora: 22:00

La Folie

Lloc: Firal

Dia: 8

Hora: 22:00

‘Mariachi’ - Tequila

Lloc: Claustres del Carme

Dia: 8

Hora: 22:30

Correfoc

Lloc: Plaça Campdenmàs --> Plaça de braus

Dia: 8

Hora: 23:00

Cercatasques

Lloc: Plaça Cinema Colón -->Carrer Bonaire

Dia: 8

Hora: 23:00

Massive Noise Collective

Lloc: Plaça Major

Dia: 8

Hora: 23:00

Big Yuyu

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 8

Hora: 23:30

Norantada

Lloc: Firal

Dia: 8

Hora: 23:30

Espectacle 'Santa Joana dels Escorxadors'

Lloc: Plaça de Braus

Dia: 8

Hora: 00:00

Quimi Portet

Lloc: Plaça Major

Dia: 8

Hora: 1:00

The Limboos

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 8

Hora: 1:30

Nit de clàssics - DJs de Ràdio Olot

Lloc: Plaça Major

Dia: 8

Hora: 2:30

Concurs de pesca Festes del Tura

Lloc: Prat dels Tossols

Dia: 9

Hora: 8:00

X Cursa d'orientació Orientura

Lloc: Fonts de Sant Roc

Dia: 9

Hora: 10:00

Ball dels gegants, nans i cavallets

Lloc: Plaça Major

Dia: 9

Hora: 12:00

Simultànies d'escacs

Lloc: Firal

Dia: 9

Hora: 17:00

Ball del Porc i el Xai

Lloc: Pati de l'antic hospital

Dia: 9

Hora: 17:00

Cercavila infantil

Lloc: Hospici --> Plaça Campdenmàs

Dia: 9

Hora: 17:30

V Campionat mundial de pedra, paper, tisora

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 9

Hora: 18:00

Ball del Porc i el Xai

Lloc: Residència del Tura

Dia: 9

Hora: 18:00

Sardanes

Lloc: Plaça del Mig

Dia: 9

Hora: 20:00

XX Campionat del món de llançament de pinyol d'oliva

Lloc: Plaça Esteve Ferrer

Dia: 9

Hora: 18:00

Orelles de Xocolata - Funky, funky!

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 9

Hora: 18:30

Festival de Patinatge Artístic

Lloc: Pavelló Municipal d'Esports

Dia: 9

Hora: 19:00

R(h)umans

Lloc: Tatre Principal

Dia: 9

Hora: 20:00

Festa Holi

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 9

Hora: 20:00

Pèrdues

Lloc: Plaça Cinema Colón

Dia: 9

Hora: 20:00

Seguici popular i pujada del pilar caminat

Lloc: Plaça Esteve Ferrer

Dia: 9

Hora: 21:00

On The Edge

Lloc: Plaça Cinema Colón

Dia: 9

Hora: 21:30

Balls de saló - Sifasol

Lloc: El Torín

Dia: 9

Hora: 22:00

Ball concert folk - Orquestrina Trama

Lloc: Firal

Dia: 9

Hora: 22:00

Ball de l'Hora

Lloc: Carrer Baix del Tura

Dia: 9

Hora: 23:00

The Otis Redding Show

Lloc: Plaça Major

Dia: 9

Hora: 23:00

Nit Techno - Marc Dosem i Viviana Casanova

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 9

Hora: 23:30

Halldor Mar

Lloc: Firal

Dia: 9

Hora: 0:00

Turinada

Lloc: Plaça del Carme --> Firal

Dia: 9

Hora: 0:15

Dr. Calypso

Lloc: Plaça Major

Dia: 9

Hora: 1:00

Orquestra Maribel

Lloc: Firal

Dia: 9

Hora: 2:00

DJs d’Altura

Lloc: Firal

Dia: 9

Hora: 4:15

Tancada d'ànecs

Lloc: Firal --> Plaça Campdenmàs

Dia: 9

Hora: 5:00

Companyia Anna Roca - El secret de la Nanna

Lloc: Plaça Hospital

Dia: 10

Hora: 11:00

Tombs Creatius - Colors de monstre

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 10

Hora: 11:00

Ball del Gat i els Gegants de Sant Miquel

Lloc: Residència Montsacopa

Dia: 10

Hora: 11:00

Taller de castells

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 10

Hora: 11:00

Ball del Gat i els Gegants de Sant Miquel

Lloc: Pati de l'antic hospital

Dia: 10

Hora: 12:00

Ball del Gat i els Gegants de Sant Miquel

Lloc: Residència del Tura

Dia: 10

Hora: 16:00

3×3 per la Igualtat

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 10

Hora: 16:00

Festa de l'aigua i l'escuma

Lloc: Firal

Dia: 10

Hora: 16:30

Circ - Mumusic Circus - Flou Papagayo

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 10

Hora: 17:00

Concert de Festa Major - La Principal de la Bisbal

Lloc: Plaça Major

Dia: 10

Hora: 18:30

Concert a banda - Bufant Fort Street Band

Lloc: Plaça Esteve Ferrer

Dia: 10

Hora: 19:30

Sardanes

Lloc: Plaça del Mig

Dia: 10

Hora: 20:00

‘Encierru’ de marrans

Lloc: Davant de Sant Esteve

Dia: 10

Hora: 20:00

Concurs de paelles

Lloc: Passeig de la Muralla

Dia: 10

Hora: 20:00

El fantasma de Canterville

Lloc: Teatre Principal

Dia: 10

Hora: 20:00

LED Party

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 10

Hora: 22:00

Concert de cobla

Lloc: Claustres del Carme

Dia: 10

Hora: 22:15

Tortellinis

Lloc: Firal

Dia: 10

Hora: 22:30

Balkan Paradise Orchestra

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 10

Hora: 23:30

Fernandus

Lloc: Passeig de la Muralla

Dia: 10

Hora: 23:30

Ball de Festa Major - La Principal de la Bisbal

Lloc: Plaça Major

Dia: 10

Hora: 0:00

La Sra. Tomasa

Lloc: Firal

Dia: 10

Hora: 0:30

Albercocks

Lloc: Passeig de la Muralla

Dia: 10

Hora: 0:30

Biflats

Lloc: Plaça Campdenmàs

Dia: 10

Hora: 1:30

Fundación Tony Manero

Lloc: Firal

Dia: 10

Hora: 2:30

DJ Kurba

Lloc: Firal

Dia: 10

Hora: 4:00

Commemoració de la Diada Nacional de Catalunya

Lloc: Davant de l'Ajuntament

Dia: 11

Hora: 10:00

Ball dels Gegants de Sant Cristòfor i Masbernat

Lloc: Residència del Tura

Dia: 11

Hora: 11:45

Tornaboda

Lloc: Fonts de Sant Roc

Dia: 11

Hora: 17:00

Taller de dansa

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 11

Hora: 17:30

Ialma

Lloc: Firal

Dia: 11

Hora: 18:30

Ball 'country'

Lloc: Espai Carica-tura

Dia: 11

Hora: 19:00

Ball Pla d'Olot

Lloc: Firal

Dia: 11

Hora: 20:00

Sardana 'Adeu, vila d'Olot'

Lloc: Firal

Dia: 11

Hora: 20:15

Espectacle pirotècnic

Lloc: Puig del Roser

Dia: 11

Hora: 21:00

Cercavila dels gegants, nans i cavallets

Lloc: Firal --> Plaça Major

Dia: 11

Hora: 21:15

Ball de les espelmes i cercavila de final de festa

Lloc: Plaça Major --> Hospici

Dia: 11

Hora: 21:45